Anna Grönlund Krantz (FP)


Tidigare riksdagsledamot

Parti:  Folkpartiet
Valkrets: Norrbottens län
Titel: nationalekonom
Född: 1971
Kön: kvinna
Intressent_id: 0227924728814



Organ Roll Status From Tom
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2002-09-30 2006-10-02
Riksdagsstyrelsen Ledamot   2006-01-01 2006-10-02
Riksdagsstyrelsen Suppleant   2004-04-22 2005-12-31
Skatteutskottet Vice ordförande   2002-10-08 2006-10-02
Trafikutskottet Suppleant   2002-10-08 2006-03-09