Josef Fransson (SD)


Tjänstgörande riksdagsledamot

Parti:  Sverigedemokraterna
Valkrets: Västra Götalands läns östra
Titel: Högskoleingenjör.
Född: 1978
Kön: man
E-post: josef.fransson[på]riksdagen.se
Intressent_id: 0211757295524



Organ Roll Status From Tom
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2018-09-24 2022-09-26
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2014-09-29 2018-09-24
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2010-10-04 2014-09-29
Riksbanksfullmäktige Suppleant   2018-10-09 2022-10-09
EU-nämnden Suppleant   2018-10-09 2022-10-04
Näringsutskottet Suppleant   2019-06-18 2022-09-26
Försvarsutskottet Ledamot   2018-10-02 2019-06-19
Näringsutskottet Suppleant   2018-10-02 2019-06-18
Sammansatta utrikes- och försvarsutskottet Suppleant   2019-05-09 2019-06-12
Sammansatta utrikes- och försvarsutskottet Suppleant   2018-11-15 2018-12-05
Näringsutskottet Ledamot   2014-10-07 2018-09-24
Miljö- och jordbruksutskottet Suppleant   2014-10-14 2018-09-24
Miljö- och jordbruksutskottet Ledamot   2010-10-12 2014-09-29
Näringsutskottet Suppleant   2012-01-25 2014-09-29
Kulturutskottet Suppleant   2010-10-12 2013-02-21
Trafikutskottet Suppleant   2010-11-26 2013-02-21