Johan Hedin (C)


Tjänstgörande riksdagsledamot

Parti:  Centerpartiet
Valkrets: Stockholms kommun
Född: 1969
Kön: man
E-post: johan.hedin[på]riksdagen.se
Intressent_id: 0204443909416



Organ Roll Status From Tom
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2019-06-20 2022-09-26
Kammaren Riksdagsledamot Ledig 2019-01-14 2019-06-19
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2018-09-24 2019-01-13
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2014-09-29 2018-09-24
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2014-06-16 2014-09-29
Kammaren Ersättare Ersättare 2012-09-03 2013-04-26
EU-nämnden Suppleant   2018-10-02 2022-10-04
Justitieutskottet Ledamot   2018-10-02 2022-09-26
Konstitutionsutskottet Suppleant   2018-10-02 2022-09-26
EU-nämnden Suppleant   2014-10-07 2018-10-02
Justitieutskottet Ledamot   2014-10-07 2018-09-24
Konstitutionsutskottet Suppleant   2014-10-07 2018-09-24
EU-nämnden Ledamot   2014-06-16 2014-10-07
Socialförsäkringsutskottet Suppleant   2014-06-16 2014-09-29
EU-nämnden Extra suppleant   2012-09-06 2013-04-26
Socialförsäkringsutskottet Extra suppleant   2012-09-06 2013-04-26