Margareta B Kjellin (M)


Avliden 2017-02-14

Parti:  Moderaterna
Valkrets: Gävleborgs län
Titel: Vårdlärare.
Född: 1948
Kön: kvinna
Intressent_id: 0196024739401



Organ Roll Status From Tom
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2014-09-29 2017-02-14
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2010-10-04 2014-09-29
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2006-10-02 2010-10-04
Ledamotsrådet Ledamot   2015-03-25 2017-02-14
Ledamotsrådet Suppleant   2014-10-15 2015-03-25
Ledamotsrådet Suppleant   2010-10-13 2014-10-13
Socialutskottet Ledamot   2014-10-07 2017-02-14
Civilutskottet Suppleant   2014-10-07 2017-02-14
Socialutskottet Ledamot   2011-11-23 2014-09-29
Civilutskottet Suppleant   2012-04-20 2014-09-29
Konstitutionsutskottet Suppleant   2010-10-12 2014-09-29
Civilutskottet Suppleant   2010-11-17 2012-04-19
Socialutskottet Ledamot   2010-10-12 2011-11-22
Socialutskottet Ledamot   2006-10-10 2010-10-04
Finansutskottet Suppleant   2006-10-10 2010-10-04