Jan-Erik Wikström (FP)


Tidigare riksdagsledamot

Parti:  Folkpartiet
Titel: fil.kand.
Född: 1932
Kön: man
Intressent_id: 0172078270306



Organ Roll Status From Tom
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1991-09-30 1992-06-30
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1988-11-15 1991-09-30
Kammaren Riksdagsledamot Ledig 1988-10-14 1988-11-14
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1988-10-03 1988-10-13
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1985-09-30 1988-10-03
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1982-10-04 1985-09-30
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1979-10-01 1982-10-04
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1978-10-01 1979-10-01
Kammaren Riksdagsledamot Ledig 1978-03-07 1978-09-30
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1976-10-04 1978-03-06
Utrikesnämnden Suppleant   1990-06-14 1991-09-30
Kulturutskottet Vice ordförande   1991-10-08 1992-06-30
Utrikesutskottet Ledamot   1990-06-14 1991-09-29
Kulturutskottet Suppleant   1990-06-14 1991-09-29
Utrikesutskottet Suppleant   1988-11-07 1990-06-13