Hanna Wigh (-)


Tidigare riksdagsledamot

Parti: 
Valkrets: Norrbottens län
Född: 1986
Kön: kvinna
Intressent_id: 016950536026



Organ Roll Status From Tom
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2014-09-29 2018-09-24
Socialförsäkringsutskottet Suppleant   2014-10-14 2018-09-24
Socialutskottet Ledamot   2014-10-07 2015-04-24