Hanif Bali (M)


Tjänstgörande riksdagsledamot

Parti:  Moderaterna
Valkrets: Stockholms län
Titel: Webbutvecklare.
Född: 1987
Kön: man
E-post: hanif.bali[på]riksdagen.se
Intressent_id: 0166790812128



Organ Roll Status From Tom
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2018-09-24 2022-09-26
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2014-09-29 2018-09-24
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2010-10-04 2014-09-29
EU-nämnden Suppleant   2019-02-27 2022-09-26
Arbetsmarknadsutskottet Suppleant   2018-10-02 2022-09-26
EU-nämnden Suppleant   2019-02-14 2019-02-26
EU-nämnden Suppleant   2018-10-09 2019-02-13
Näringsutskottet Ledamot   2016-06-07 2018-09-24
Utbildningsutskottet Suppleant   2014-10-07 2018-09-24
Arbetsmarknadsutskottet Ledamot   2014-10-07 2016-06-07
Arbetsmarknadsutskottet Ledamot   2010-10-12 2014-09-29
Utbildningsutskottet Suppleant   2010-10-12 2014-09-29