Ulla Hoffmann (V)


Tidigare riksdagsledamot

Parti:  Vänsterpartiet
Valkrets: Stockholms kommun
Titel: informationssekreterare
Född: 1942
Kön: kvinna
Intressent_id: 0166402877505



Organ Roll Status From Tom
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2002-09-30 2006-10-02
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1998-10-05 2002-09-30
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1994-10-03 1998-10-05
Utrikesnämnden Ledamot   2003-02-20 2004-05-05
Socialförsäkringsutskottet Ledamot   2004-03-01 2006-10-02
Socialförsäkringsutskottet Suppleant   2003-03-12 2004-03-01
Socialförsäkringsutskottet Ledamot   2002-10-08 2003-02-19
Bostadsutskottet Suppleant   1998-10-13 2002-09-30
Socialförsäkringsutskottet Ledamot   1998-10-13 2002-09-30
Socialförsäkringsutskottet Ledamot   1994-10-11 1998-10-04
Finansutskottet Suppleant   1994-10-18 1998-10-04