Stig Rindborg (M)


Avliden 2018-07-17

Parti:  Moderaterna
Titel: advokat
Född: 1929
Kön: man
Intressent_id: 0136937107804



Organ Roll Status From Tom
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1998-10-05 2002-09-30
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1994-10-03 1998-10-05
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1991-09-30 1994-10-03
Lagutskottet Ledamot   1998-10-13 2002-09-30
Lagutskottet Suppleant   2001-10-05 2002-09-29
Skatteutskottet Suppleant   2001-09-19 2002-09-29
Lagutskottet Ledamot   1998-10-13 2001-09-18
Lagutskottet Ledamot   1994-10-11 1998-10-04
Finansutskottet Suppleant   1994-10-11 1998-10-04
Skatteutskottet Suppleant   1994-10-25 1998-10-04
Lagutskottet Ledamot   1991-10-08 1994-10-02
Skatteutskottet Suppleant   1991-10-08 1994-10-02