Alf Wennerfors (M)


Avliden 2004-09-24

Parti:  Moderaterna
Titel: fondsekreterare
Född: 1928
Kön: man
Intressent_id: 0126076270500



Organ Roll Status From Tom
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1991-09-30 1994-10-03
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1988-10-03 1991-09-30
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1985-09-30 1988-10-03
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1982-10-04 1985-09-30
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1979-10-01 1982-10-04
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 1976-10-04 1979-10-01
Utrikesnämnden Suppleant   1993-10-07 1994-10-03
Utrikesutskottet Ledamot   1991-09-30 1994-10-02
Utrikesutskottet Ledamot   1988-10-11 1991-09-29