Kent Persson (V)


Tidigare riksdagsledamot

Parti:  Vänsterpartiet
Valkrets: Västmanlands län
Titel: Lärare
Född: 1951
Kön: man
Intressent_id: 0124035957411



Organ Roll Status From Tom
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2010-10-04 2014-09-29
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2006-10-02 2010-10-04
Vänsterpartiet Kvittningsman   2010-10-05 2014-09-29
Näringsutskottet Ledamot   2010-10-12 2014-09-29
Skatteutskottet Suppleant   2010-10-12 2014-09-29
Näringsutskottet Ledamot   2006-10-10 2010-10-04
Skatteutskottet Suppleant   2006-10-24 2010-10-04