Anna Hagwall (-)


Tidigare riksdagsledamot

Parti: 
Valkrets: Västerbottens län
Titel: Optiker.
Född: 1953
Kön: kvinna
Intressent_id: 0105126451619



Organ Roll Status From Tom
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2014-09-29 2018-09-24
Kammaren Riksdagsledamot Tjänstgörande 2013-02-21 2014-09-29
Skatteutskottet Ledamot   2014-10-07 2016-10-20
Näringsutskottet Suppleant   2014-10-14 2016-10-20
Näringsutskottet Ledamot   2013-03-13 2014-09-29